ماجراهای من و خودم!

این منم با همه ترکیباتش...

ماجراهای من و خودم!

این منم با همه ترکیباتش...

ماجراهای من و خودم!

یک لوسی میِ مهربان هستم که دارد رفته رفته پیر می شود :))

مستر بهم میگه تو شبیه لوسی می هستی!
برای همین اسمم اینه :)

+یک پسرکِ پنج ساله،
و گل پسری دو ساله دارم.

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

در سوگ دانشمندان.

جمعه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۶، ۰۸:۵۲ ب.ظ

با اینکه مدتی گذشته،

اما من همچنان بابت مرگ مریم میرزاخانی متأثرم.

:(+خدا رحمتش کنه.

با تمام وجودم این رو آرزو میکنم.

+پست خوبی نبود شاید برای عید!

اما خب به خاطر این عید هم که شده شما هم براش یه فاتحه قرائت کنید.

امروز روز بزرگیه برای من!

برای منم دعا کنین.

خیلی.

۹۶/۰۵/۱۳
لوسی می

نظرات  (۵)

چرا متاثر هستید
انتهای آرزوی یه بچه درس خون مگه همین نیست
جایزه های علمی و زندگی توی آرمان شهر! و رفاه و مرگ هم که انتهای عادی برای زندگیه
حالا گاهی زود یا گاهی دیر گاهی بعد از رسیدن به خواسته ها گاهی قبل از ان که درباره ایشون بعد از رسیدن بود  پس افسوسی نداره که ما بخوریم!
ظلمی هم که به ایشون نشده که از اون ظلم غمگین باشیم
البته این موضوع برای آشناهاشون کمی متفاوته
پاسخ:
خب به نظرم خیلی با اجحاف و حتی شاید نوعی مغالطه به موضوع نگاه کردین. شما برای چی برای مرگ علما سوگوار میشین؟  مثلا امام! امام در سن بالا فوت کردند و  نه تنها به ارزوی دنیا که به ارزوی اخرتشون هم رسیدند!
بدیهتا این حس تاثر ناشی از حس فقدانه و بماند که ایشون خیلی هم جوان بودند.
فقدان موثر یا غیر موثر؟
(حالا چه اثر احساسی باشه یا اجتماعی اعتقادی سیاسی اقتصادی و امثالهم؛ اگه امریکا به دلیل موضع نگرفتن خانم میرزا خانی علیه ایران نکشته باشن ایشون رو تهش اونا خیلی خسارت دیدن و باید متاثر باشن+ خانواده و دوستان ایشون
پاسخ:
به نظر من فقدان یک دانشمندِ کامل برای یک دنیا موجب خسرانه. چرا که با فقدان او، فیوضاتی که ناشی از حضورش در دنیا بوده از بین میره. حالا چه اثر ایشون بر دنیا مادی باشه یا معنوی. تفاوتی ایجاد نمیکنه. هر دانشمند واسطه ی خیری است که به دست او جاری میشده و با از بین رفتن او این واسطه از بین میره.
حالا هرکس در یک حجمی و یک بعدی اثرگذاره!
فقدان غیر موثر یعنی چی؟ اصلا میشه فقدان یک دانشمند رو فقدان غیرموثر تلقی کرد؟
مگر اینکه شما به دانشمند بودن ایشون شک داشته باشید(که تفاوتی در دانشمند بودنشون ایجاد نمیکنه).
اینکه میگید تهش اونها خیلی خسارت دیدن و باید متاثر باشن خیلی ناراحت کننده ست از دو منظر! یکی اینکه نشون میده کشور ما از نظر علمی چقدددددر عقبه که فقدان یک دانشمند به روز (نه لزوما ایرانی) هیچ اثری بر ما نمیذاره، و آمریکا باید ناراحت باشه که پیشرفت علمیش متوقف میشه! و دیگر اینکه نشون میده شما دارید تنها از بعد مذهب و علایق شخصیِ خودتون به موضوع نگاه میکنید که چون در ایران نمونده یا مطابق با نظر ما رفتار نمیکرده پس دیگه فقدانش موثر محسوب نمیشه!
البته از شما بعید میدونم این نگاه دوم رو.
هر جکر میخوای حساب کن لوسی می جان 
ولی با جناب سلام۱۱۰ موافقم
پاسخ:
جوری حساب نمیکنم :)
شما هرطور راحتی هرکس عقیده ای داره.
لااقل قضاوت رو کمی عقب می نداختید تا آدم احساس کنه با جواب دادن راه به جایی خواهد برد

(دیگر اینکه نشون میده شما دارید تنها از بعد مذهب و علایق شخصیِ خودتون به موضوع نگاه میکنید که چون در ایران نمونده یا مطابق با نظر ما رفتار نمیکرده پس دیگه فقدانش موثر محسوب نمیشه!)

هر چند تو کامنت قبلی هم جواب این بخش موجود بود!
پاسخ:
قضاوتم چه بود لطفاً؟ :|
ابعاد جمله تون رو گفتم. که از دو منظر میشه به اون جمله نگاه کرد. نگفتم شما متهم به اونها هستید! اتفاقا عرض کردم از شما به دوره این تصور!
این خارج از دایره ی انصافه که یه بخش از جواب رو برام بذارید و ادامه ش رو نذارید. که در ادامه گفته بودم شما رو متهم به این نگاه نمیکنم. نیست؟
علاوه بر این به نظرم میاد که نمیدونم این کلمه ی قضاوت معناش چیه! باید یه بررسی درست حسابی بکنم چون متاسفانه در این روزگار هر حرفی میزنیم اسمش میشه قضاوت.


+اگر جوابش موجود هست متاسفانه من متوجه ش نمیشم و چیزی که به این ربط داشته باشه رو در این کامنت شما: "فقدان موثر یا غیر موثر؟
(حالا چه اثر احساسی باشه یا اجتماعی اعتقادی سیاسی اقتصادی و امثالهم؛ اگه امریکا به دلیل موضع نگرفتن خانم میرزا خانی علیه ایران نکشته باشن ایشون رو تهش اونا خیلی خسارت دیدن و باید متاثر باشن+ خانواده و دوستان ایشون" مشاهده نمیکنم. و در نتیجه حدس میزنم اصلاً متوجه صحبت شما نشدم. خلاصه ی بحث اینه که شما فرمودید تأثر چرا وقتی که به آرزوهاش رسیده! بنده عرض کردم خیلی ها به آرزوهاشون رسیدند ولی در مرگ خود ما رو داغدار کردند. این فقدان شخص هست که باعث تأثر میشه(حالا هرقدر اون شخص موثرتر باشه تاثری که ایجاد میکنه بیشتره) فرمودید فقدان موثر یا غیر موثر، عرض کردم بدیهتا فقدان دانشمند یک فقدان موثره. نیست؟

حالا نمیدونم نتیجه ی بحث چی شد الان! نگفتید که چرا فقدان یک دانشمند رو موثر نمیدونید! و چرا فقط آمریکا باید از این اتفاق متأثر باشه!
البته من برای تأثرات قلبیم دلایل دیگه ای هم دارم اما خب اونها قدری شخصیه.
در هر حال فکر میکنم صحبت هم رو متوجه نشدیم متاسفانه.
۱۴ مرداد ۹۶ ، ۲۱:۲۵ مامان محمدمهدی
خدا رحمتش کنه
پاسخ:
آمین:)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">